Annandagens alla matcher + prisutdelning
Alliansen, FotbollsbloggenResultat och spelschema för turneringen finns HÄR.
Måndag 26 december:
09.00 E1 Åhus HBK 2–Tosteberga/Nymölla IF (Herrar, grupp 1)
09.00 E2 Önnestads BoIF–Näsby IF 2 (H1)
09.00 A-hall Wä IF 2–Åsums BK Röd (H2)
09.00 D-hall Winnö IF 1–Hanaskogs IS 1 (H2)
09.25 E1 Näsby IF 3–Yngsjö IF 2 (H3)
09.25 E2 Fjälkinge IF 1–Djurröds IK (H3)
09.25 A-hall Broby IF–Tollarps IF (H4)
09.25 D-hall IFK Knislinge–VMA IK 1 (H4)
09.50 E1 Vanneberga IF–Kiaby IF (H5)
09.50 E2 Ovesholms IF–Kristianstad FC 1 (H5)
09.50 A-hall Huaröds IF–VMA IK 2 (H6)
09.50 D-hall Venestads IF–Vinslövs IF (H6)
10.15 E1 Wä IF 2–Winnö IF 1 (H1)
10.15 E2 Hanaskogs IS 1–Åsums BK Röd (H2)
10.15 A-hall Åhus HBK 2–Önnestads BoIF (H1)
10.15 D-hall Näsby IF 2–Tosteberga/Nymölla IF (H1)
10.40 E1 Broby IF–IFK Knislinge (H4)
10.40 E2 VMA IK 1–Tollarps IF (H4)
10.40 A-hall Näsby IF 3–Fjälkinge IF 1 (H3)
10.40 D-hall Djurröds IK–Yngsjö IF 2 (H3)
11.05 E1 Huaröds IF–Venestads IF (H6)
11.05 E2 Vinslövs IF–VMA IK 2 (H6)
11.05 A-hall Vanneberga IF–Ovesholms IF (H5)
11.05 D-hall Kristianstad FC 1–Kiaby IF (H5)
11.30 E1 Näsby IF 2–Åhus HBK 2 (H1)
11.30 E2 Tosteberga/Nymölla IF–Önnestads BoIF (H1)
11.30 A-hall Hanaskogs IS 1–Wä IF 2 (H2)
11.30 D-hall Åsums BK Röd–Winnö IF 1 (H2)
11.55 E1 Djurröds IK–Näsby IF 3 (H3)
11.55 E2 Yngsjö IF 2–Fjälkinge IF 1 (H3)
11.55 A-hall Tollarps IF–IFK Knislinge (H4)
11.55 D-hall VMA IK 1–Broby IF (H4)
12.20 E1 Kristianstad FC 1–Vanneberga IF (H5)
12.20 E2 Kiaby IF–Ovesholms IF (H5)
12.20 D-hall Vinslövs IF–Huaröds IF (H6)
12.45 E1 Trean grupp 3–Fyran grupp 2 (32-dels, herrar)
12.45 E2 VMA IK 2–Venestads IF (H6)
12.45 D-hall Trean grupp 4–Fyran grupp 1 (32-dels, herrar)
13.05 E1 Prisutdelning Kristianstadsbladet
Årets bästa spelare och tränare prisas.
13.10 E1 Trean grupp 1–Fyran grupp 5 (32-dels, herrar)
13.10 E2 Trean grupp 5–Fyran grupp 4 (32-dels, herrar)
13.10 D-hall Tollarps IF 1–Vanneberga IF 2 (H7)
13.35 E1 Näsby IF 1–Åhus HBK 1 (H7)
13.35 E2 Trean grupp 2–Fyran grupp 6 (32-dels, herrar)
13.35 D-hall Trean grupp 6–Fyran grupp 3 (32-dels, herrar)
14.00 E1 Hässleholms IF–Österslövs IS (H8)
14.00 E2 Fjälkinge IF 2–Hjärsås/Värestorps IF (H8)
14.00 D-hall Winnö IF 2–Tollarps IF 2 (H9)
14.20 E1 Prisutdelning Kristianstadsbladet
Årets tränare och nykomling prisas.
14.25 E1 Linderöds IF–Wä IF 1 (H10)
14.25 E2 Hanaskogs IS 2–Vittskövle IF (H10)
14.25 D-hall Kristianstad FC 2–Skepparslövs IF (H9)
14.50 E1 Yngsjö IF 1–Mjällby AIF (H11)
14.50 E2 Kristianstad FC world team–Åsums BK vit (H11)
14.50 D-hall Hanaskogs IS/Knislinge Gul–Glimåkra IF (Damer, grupp 1)
15.15 E1 Hanaskogs IS/Knislinge Vit–Önnestads BoIF (D2)
15.15 E2 Ifö Bromölla IF 1–Näsums IF (D1)
15.15 D-hall Vakant–Ifö Bromölla IF 2 (D2)
15.40 E1 Åhus HBK 1–Vanneberga IF 2 (H7)
15.40 E2 Tollarps IF 1–Näsby IF 1 (H7)
15.40 D-hall Österslövs IS–Hjärsås/Värestorps IF (H8)
16.05 E1 Winnö IF 2–Kristianstad FC 2 (H9)
16.05 E2 Skepparslövs IF–Tollarps IF 2 (H9)
16.05 D-hall Fjälkinge IF 2–Hässleholms IF (H8)
16.30 E1 Åsums BK vit–Mjällby AIF (H11)
16.30 E2 Yngsjö IF 1–Kristianstad FC world team (H11)
16.30 D-hall Vittskövle IF–Wä IF 1 (H10)
16.55 E1 Hanaskogs IS/Knislinge Gul–Ifö Bromölla IF 1 (D1)
16.55 E2 Näsums IF–Glimåkra IF (D1)
16.55 D-hall Linderöds IF–Hanaskogs IS 2 (H10)
17.30 E1 Hanaskogs IS/Knislinge Vit–Vakant (D2)
17.30 E2 Ifö Bromölla IF 2–Önnestads BoIF (D2)
17.30 A-hall Vanneberga IF 2–Näsby IF 1 (H7)
17.30 D-hall Åhus HBK 1–Tollarps IF 1 (H7)
17.55 E1 Österslövs IS–Fjälkinge IF 2 (H8)
17.55 E2 Hjärsås/Värestorps IF–Hässleholms IF (H8)
17.55 A-hall Tollarps IF 2–Kristianstad FC 2 (H9)
17.55 D-hall Skepparslövs IF–Winnö IF 2 (H9)
18.20 E1 Wä IF 1–Hanaskogs IS 2 (H10)
18.20 E2 Vittskövle IF–Linderöds IF (H10)
18.20 A-hall Mjällby AIF–Kristianstad FC world team (H11)
18.20 D-hall Åsums BK vit–Yngsjö IF 1 (H11)
18.45 E1 Näsums IF–Hanaskogs IS/Knislinge Gul (D1)
18.45 E2 Glimåkra IF–Ifö Bromölla IF 1 (D1)
18.45 A-hall Ifö Bromölla IF 2–Hanaskogs IS/Knislinge Vit (D2)
18.45 D-hall Önnestads BoIF–Vakant (D2)
19.10 E1 Trean grupp 8–Fyran grupp 11 (32-dels, herrar)
19.10 E2 Trean grupp 9–Fyran grupp 8 (32-dels, herrar)
19.10 A-hall Trean grupp 10–Trean grupp 7 (32-dels, herrar)
19.10 D-hall Fyran grupp 7–Tvåan grupp 10 (32-dels, herrar)
19.35 E1 Trean grupp 11–Fyran grupp 10 (32-dels, herrar)
19.35 E2 Tvåan grupp 11–Fyran grupp 9 (32-dels, herrar)