Enkelserierna spelas färdigt i helgen och nu inleds kvalet.
De första matcherna i kvalet till fyran och femman spelas redan på onsdag.
De första matcherna i kvalet till fyran och femman spelas redan på onsdag.
- Kvalet till division 2
- Omgång 1:
- Segeltorps IF–Eskilstuna City FK
- Pukebergs BK–Smedby AIS
- BK Astrio–Malmö City FC
- Lördag 10 oktober, 15.00:
- Tidaholms GoIF–Torslanda IK
- Söndag 11 oktober, 13.00:
- Järpens IF–Storfors AIK
- Söndag 11 oktober 14.00:
- FC Arlanda–Forssa BK
- Eskilstuna City FK–Segeltorps IF
- Smedby AIS-Pukebergs BK
- Malmö City FC–BK Astrio
- Torslanda IK–Tidaholms GoIF
- Lördag 17 oktober, 13.00:
- Storfors AIK–Järpens IF
- Söndag 18 oktober, 14.00:
- Forssa BK–FC Arlanda
- Omgång 2:
- Segr. div. 3 Mellersta/Norra Norrland – div. 2 Norrland
- Segr. div. 3 Norra Svealand/Södra Norrland– div. 2 Norra Svealand
- Segr. div. 3 Södra/Västra Svealand – div. 2 Södra Svealand
- Segr. div. 3 Mellersta/Nordvästra Götaland – div. 2 Norra Götaland
- Segr. div. 3 Sydöstra/Nordöstra Götaland – div. 2 Östra Götaland
- Segr. div. 3 Sydvästra/Södra Götaland – div. 2 Västra Götaland F
- Kvalet till division 3
- Grupp 12:
- Lördag 10 oktober, 12.00:
- Bjärreds IF–Råå IF
- Lördag 10 oktober 14.00:
- Gärsnäs AIF–Lunnarps BK
- Lördag 17 oktober, 14.00:
- Råå IF–Gärsnäs AIS
- Söndag 18 oktober, 15.00:
- Lunnarps BK–Bjärreds IF
- Lördag 25 oktober, 14.00:
- Gärsnäs AIS–Bjärreds IF
- Råå IF–Lunnarps BK
- Kvalet till division 4
- Omgång 1:
- Onsdag 7 oktober, 19.00:
- 1. Båstads GIF–FC Bellevue
- 2. Ekets GoIF–Spjutstorps IF
- 3. Snogeröds IF–Ystads IF
- 4. Åhus HBK–Broby IF (Åhus IP)
- 5. Husie IF–Teckomatorps SK
- 6. IFK Ystad–Helsingborgs AIS
- Lördag 10 oktober, 14.00:
- 7. FC Bellevue–Båstads GIF
- 8. Spjutstorps IF–Ekets GoIF
- 9. Ystads IF–Snogeröds IF
- 10. Broby IF–Åhus HBK
- 11. Teckomatorps SK–Husie IF
- 12. Helsingborgs AIS–IFK Ystad
- Omgång 2:
- Lördag 17 oktober, 14.00:
- Segrare 1/7–Sjöbo IF
- Segrare 2/8–KSF Kosova
- Segrare 3/9– Glumslövs FF
- Segrare 4/10–Limhamns FF
- Segrare 5/11– Ödåkra IF
- Segrare 6/12–Rydsgårds AIF
- Lördag 24 oktober, 14.00:
- Sjöbo IF–Segrare 1/7
- KSF Kosova–Segrare 2/8
- Glumslövs FF–Segrare 3/9
- Limhamns FF–Segrare 4/10
- Ödåkra IF–Segrare 5/11
- Rydsgårds AIF–Segrare 6/12
- Kvalet till division 5
- Omgång 1
- Onsdag 7 oktober, 19.00:
- 1. Förslövs IF–Lunds FF
- 2. Kvidinge IF–Jonstorps IF
- 3. Finja IF–Ballingslövs GoIF (Hanåsvallen, Sösdala)
- 4. Vankiva IF–Huaröds IF (Sparbanksvallen, Bjärnum)
- 5. Balsby SK–SoGK Charlo (Tollarps IP)
- 6. Teknologkårens IF LTH–Helsingborgs Östra IF
- 7. Blentarps BK–Vinslövs IF
- 8. Ovesholms IF–Tosteberga/Nymölla IF (Kristianstads fotbollsarena, konstgräsplan 1)
- 9. Arlövs BI–Svensköps IF
- 10. Tygelsjö IK–Östra-Torp Smygehuk FF
- 11. Västra Ingelstad IS–Svedala IF
- 12. Rörums SK–Saba Palestina KIF
- Lördag 10 oktober, 14.00:
- 13. Lunds FF–Förslövs IF
- 14. Jonstorps IF–Kvidinge IF
- 15. Ballingslövs GoIF–Finja IF
- 16. Huaröds IF–Vankiva IF
- 17. SoGK Charlo–Balsby SK
- 18. Helsingborgs Östra IF–Teknologkårens IF LTH
- 19. Vinslövs IF–Blentarps BK
- 20. Tosteberga/Nymölla IF–Ovesholms IF
- 21. Svensköps IF–Arlövs BI
- 22. Östra-Torp Smygehuk FF–Tygelsjö IK
- 23. Svedala IF–Västra Ingelstad IS
- 24. Saba Palestina KIF–Rörums SK
- Omgång 2
- Lördag 17 oktober, 14.00:
- Segrare 1/13–FC Kopparmöllan
- Segrare 2/14–Heleneholms SK
- Segrare 3/15–BK Landora
- Segrare 4/16–Sibbhults IF
- Segrare 5/17–Genarps IF
- Segrare 6/18–Uppåkra IF
- Segrare 7/19–Mala IF
- Segrare 8/20–Tollarps IF
- Segrare 9/21–Allerums GIF
- Segrare 10/22–Fjälkinge IF
- Segrare 11/23–Skabersjö IF
- Segrare 12/24–Furulunds IK
- Lördag 24 oktober, 14.00:
- FC Kopparmöllan–Segrare 1/13
- Heleneholms SK–Segrare 2/14
- BK Landora–Segrare 3/15
- Sibbhults IF–Segrare 4/16
- Genarps IF–Segrare 5/17
- Uppåkra IF–Segrare 6/18
- Mala IF–Segrare 7/19
- Tollarps IF–Segrare 8/20
- Allerums GIF–Segrare 9/21
- Fjälkinge IF–Segrare 10/22
- Skabersjö IF–Segrare 11/23
- Furulunds IK–Segrare 12/24
- Kvalet till elitettan
- Spelas 10-18 oktober:
- Sundsvalls DFF–Notvikens IF DFF
- IK Rossö Uddevalla–IFK Norrköping
- Borgeby FK–Mariebo IK
- Notvikens IF DFF–Sundsvalls DFF
- IFK Norrköping–IK Rossö Uddevalla
- Mariebo IK–Borgeby FK
- Kvalet till damtvåan
- Söndag 11 oktober, 14.00:
- Vinslövs IF–IK Pandora FF
- Söndag 18 oktober, 14.00:
- Råå FF–Förlorare match 1
- Söndag 25 oktober, 14.00:
- Vinnare i match 1–Råå IF
- Kvalet till damtrean
- Söndag 11 oktober, 14.00:
- Farstorps GoIF–Svenstorps IF
- Hörby FF–Sösdala IF
- Lindeborgs FF 1948–Billesholms IK
- Söndag 18 oktober, 14.00:
- Svenstorps IF–Farstorp GoIF
- Sösdala IF–Hörby FF
- Billesholms IK–Lindeborgs FF 1948