Lottat i Alliansen
Alliansen, FotbollsbloggenHerrturneringen 2017/18:
Grupp 1:
Tisdag 26 december:
09.00 E1 Näsby IF 1–Broby IF orange
09.00 E2 Kristianstad FC 3–Huaröds IF
10.15 A-hall Näsby IF 1–Kristianstad FC 3
10.15 D-hall Huaröds IF–Broby IF orange
11.30 E1 Huaröds IF–Näsby IF 1
11.30 E2 Broby IF orange–Kristianstad FC 3
Grupp 2:
Tisdag 26 december:
09.00 A-hall Ovesholms IF–IFK Knislinge
09.00 D-hall Hörvikens IF 1–Venestads IF
10.15 E1 Ovesholms IF–Hörvikens IF 1
10.15 E2 Venestads IF–IFK Knislinge
11.30 A-hall Venestads IF–Ovesholms IF
11.30 D-hall IFK Knislinge–Hörvikens IF
Grupp 3:
Tisdag 26 december:
09.25 E1 Rinkaby GoIF–Ifö/Bromölla IF J
09.25 E2 Winnö IF 1–Åhus HBK 1
10.40 D-hall Rinkaby GoIF–Winnö IF 1
10.40 A-hall Åhus HBK 1–Ifö/Bromölla IF J
11.55 E1 Åhus HBK–Rinkaby GoIF
11.55 E2 Ifö/Bromölla IF J–Winnö IF 1
Grupp 4:
Tisdag 26 december:
09.25 A-hall Viby IF–Wä IF orange
09.25 D-hall Tollarps IF 2–VMA IK 1
10.40 E2 Viby IF–Tollarps IF 2
10.40 E1 VMA IK 1–Wä IF orange
11.55 A-hall VMA IK 1–Viby IF
11.55 D-hall Wä IF orange–Tollarps IF 2
Grupp 5:
Tisdag 26 december:
09.50 E1 Önnestads BoIF–Kristianstad FC 1
09.50 E2 Åsums BK–Hjärsås/Värestorps IF vit
11.05 D-hall Önnestads BoIF–Åsums BK
11.05 A-hall Hjärsås/Värestorps IF vit–Kristianstad FC 1
12.20 E1 Hjärsås/Värestorps IF vit–Önnestads BoIF
12.20 E2 Kristianstad FC 1–Åsums BK
Grupp 6:
Tisdag 26 december:
09.50 A-hall Hanaskogs IS–Vanneberga IF
09.50 D-hall Linderöds IF–Everöds IF
11.05 E2 Hanaskogs IS–Linderöds IF
11.05 E1 Everöds IF–Vanneberga IF
12.20 A-hall Everöds IF–Hanaskogs IS
12.20 D-hall Vanneberga IF–Linderöds IF
Grupp 7:
Tisdag 26 december:
14.00 E1 FC Futsal Deluxe–Vittskövle IF
14.00 E2 Winnö IF 2–Hörvikens IF 2
15.15 A-hall FC Futsal Deluxe–Winnö IF 2
15.15 D-hall Hörvikens IF 2–Vittskövle IF
16.55 E1 Hörvikens IF–FC Futsal Deluxe
16.55 E2 Vittskövle IF–Winnö IF 2
Grupp 8:
Tisdag 26 december:
14.00 A-hall Österslövs IS–Backaryds SK
14.00 D-hall Ifö/Bromölla IF–Wä IF grön
15.40 E1 Österslövs IS–Ifö/Bromölla IF
15.40 E2 Wä IF grön–Backaryds SK
16.55 A-hall Wä IF grön–Österslövs IS
16.55 D-hall Backaryds SK–Ifö/Bromölla IF
Grupp 9:
Tisdag 26 december:
14.25 E1 Broby IF–Bjärnums GoIF
14.25 E2 Åsums BK 2–Tollarps IF 1
15.40 A-hall Broby IF–Åsums BK 2
15.40 D-hall Tollarps IF 1–Bjärnums GoIF
17.20 E1 Tollarps IF 1–Broby IF
17.20 E2 Bjärnums GoIF–Åsums BK 2
Grupp 10:
Tisdag 26 december:
14.25 A-hall Fjälkinge IF–VMA IK 2
14.25 D-hall Kristianstad FC 2–Yngsjö IF
16.05 E2 Yngsjö IF–VMA IK 2
16.05 E1 Fjälkinge IF–Kristianstad FC 2
17.20 A-hall Yngsjö IF–Fjälkinge IF
17.20 D-hall VMA IK 2–Kristianstad FC 2
Grupp 11:
Tisdag 26 december:
14.50 E1 Skepparslövs IF–Hjärsås/Värestorps IF
14.50 E2 Näsby IF 2–Åhus HBK 2
16.05 A-hall Skepparslövs IF–Näsby IF 2
16.05 D-hall Åhus HBK 2–Hjärsås/Värestorps IF
17.45 E1 Åhus HBK 2–Skepparslövs IF
17.45 E2 Hjärsås/Värestorps IF–Näsby IF 2
32-delsfinaler:
Tisdag 26 december:
12.45 E1 3:an grupp 1–4:an grupp 3 (6)
12.45 E2 3:an grupp 3–4:an grupp 2 (8)
12.50 A-hall 3:an grupp 4–4:an grupp 1 (10)
13.10 E1 3:an grupp 5–4:an grupp 4 (14)
13.10 E2 3:an grupp 6–4:an grupp 5 (16)
13.10 D-hall 3:an grupp 2–4:an grupp 6 (12)
18.10 A-hall 3:an grupp 7–4:an grupp 9 (18)
18.10 D-hall 3:an grupp 8–4:an grupp 10 (20)
18.40 E1 3;an grupp 9–4:an grupp 11 (26)
18.40 E2 3:an grupp 10–3:an grupp 11 (28)
18.40 A-hall 2:an grupp 10–4:an grupp 8 (22)
18.40 D-hall 2:an grupp 11–4:an grupp 7 (24)
16-delsfinaler:
Tisdag 2 januari:
18.00 E1 1:an grupp 1–2:an grupp 2 (1)
18.00 E2 1:an grupp 3–2:an grupp 4 (2)
18.30 E1 1:an grupp 5–Vinn 1/32: 6 (3)
18.30 E2 1:an grupp 7–Vinn 1/32: 8 (4)
19.00 E1 1:an grupp 9–Vinn 1/32: 10 (5)
19.00 E2 1:an grupp 11–Vinn 1/32: 12 (6)
19.30 E1 2:an grupp 6–Vinn 1/32: 14 (7)
19.30 E2 2:an grupp 8–Vinn 1/32: 16 (8)
20.00 E1 2:an grupp 7–Vinn 1/32: 18 (9)
20.00 E2 2:an grupp 5–Vinn 1/32: 20 (10)
20.30 E1 2:an grupp 9–Vinn 1/32: 22 (11)
20.30 E2 1:an grupp 10–Vinn 1/32: 24 (12)
21.00 E1 1:an grupp 8–Vinn 1/32: 26 (13)
21.00 E2 1:an grupp 6–Vinn 1/32: 28 (14)
21.30 E1 1:an grupp 4–2:an grupp 3 (15)
21.30 E2 1:an grupp 2–2:an grupp 1 (16)
8-delsfinaler:
Onsdag 3 januari:
18.00 E1 Vinn 1/16: 1–Vinn 1/16: 2 (1)
18.30 E1 Vinn 1/16 3–Vinn 1/16: 4 (2)
19.00 E1 Vinn 1/16: 5–Vinn 1/16: 6 (3)
19.30 E1 Vinn 1/16: 7—Vinn 1/16: 8 (4)
20.00 E1 Vinn 1/16: 9–Vinn 1/16: 10 (5)
20.30 E1 Vinn 1/16: 11–Vinn 1/16: 12 (6)
21.00 E1 Vinn 1/16: 13–Vinn 1/16: 14 (7)
21.30 E1 Vinn 1/16: 15–Vinn 1/16: 16 (8)
Kvartsfinaler:
Söndag 7 januari:
10.00 E1 Vinn 1/8: 1–Vinn 1/8: 2 (1)
10.30 E1 Vinn 1/8: 3–Vinn 1/8: 4 (2)
11.00 E1 Vinn 1/8: 5–Vinn 1/8: 6 (3)
11.30 E1 Vinn 1/8: 7–Vinn 1/8: 8 (4)
Semifinaler:
Söndag 7 januari:
13.30 E1 Vinn kvart 1–Vinn kvart 2
14.00 E1 Vinn kvart 3–Vinn kvart 4
Final:
Söndag 7 januari:
16.00 E1 Vinn semi 1–Vinn semi 2
Damturneringen 2017/18:
Grupp 1:
Tisdag 26 december:
14.50 A-hall Näsums IF–IFK Knislinge
14.50 D-hall Ifö/Bromölla IF 1–Asarums IF FK
16.30 E1 IFK Knislinge–Ifö/Bromölla IF 1
16.30 E2 Asarums IF FK–Näsums IF
17.45 A-hall IFK Knislinge–Asarums IF FK
17.45 D-hall Näsums IF–Ifö/Bromölla IF 1
Grupp 2:
Tisdag 26 december:
15.15 E1 Hjärsås/Värestorps IF–Glimåkra IF
15.15 E2 Ifö/Bromölla IF 2–Wä IF
16.30 A-hall Wä IF–Hjärsås/Värestorps IF
16.30 D-hall Glimåkra IF–Ifö/Bromölla IF 2
18.10 E2 Wä IF–Glimåkra IF
18.10 E1 Ifö/Bromölla IF 2–Hjärsås/Värestorps IF
Semifinaler:
Söndag 7 januari:
12.30 E1 1:an grupp 1–2:an grupp 2
13.00 E1 1:an grupp 2–2:an grupp 1
Final:
Söndag 7 januari:
15.30 E1 Vinn semi 1–Vinn semi 2
Pojkar 16
Grupp 1:
Torsdag 28 december:
10.00 A-hall Kristianstad FC 3–Fjälkinge IF
10.20 A-hall Kristianstads FC 1–Listorps IF
10.40 A-hall Fjälkinge IF–IFK Hässleholm 1
11.00 A-hall Kristianstad FC 3–Listorps IF
12.00 A-hall IFK Hässleholm 1–Kristianstad FC 3
12.20 A-hall Fjälkinge IF–Kristianstad FC 1
13.20 A-hall Listorps IF–IFK Hässleholm 1
13.40 A-hall Kristianstad FC 1–Kristianstad FC 3
14.40 A-hall Listorps IF–Fjälkinge IF
15.00 A-hall IFK Hässleholm 1–Kristianstad FC 1
Grupp 2:
Torsdag 28 december:
11.20 A-hall Kristianstad FC 2–Mjällby AIF
11.40 A-hall IFK Hässleholm 2–Kristianstad FC 4
12.40 A-hall Kristianstad FC 2–IFK Hässleholm 2
13.00 A-hall Kristianstad FC 4–Mjällby AIF
14.00 A-hall Kristianstad FC 4–Kristianstad FC 2
14.20 A-hall Mjällby AIF–IFK Hässleholm 2
Kvartsfinaler:
Torsdag 28 december:
15.30 A-hall 1:an grupp 1–4:an grupp 2 (1)
15.50 A-hall 2:an grupp 2–3:an grupp 1 (2)
16.15 A-hall 1:an grupp 2–4:an grupp 1 (3)
16.35 A-hall 2:an grupp 1–3:an grupp 2 (4)
Semifinaler:
Torsdag 28 december:
17.00 A-hall Vinn kvart 1–Vinn kvart 2
17.20 A-hall Vinn kvart 3–Vinn kvart 4
Final:
Söndag 7 januari:
14.30 E1 Vinn semi 1–Vinn semi 2