Här är spelarna till zonläger 3
FotbollsbloggenPå söndag är det dag för zonläger 3 för pojkar och flickor födda 1999.
Här är listan på samtliga uttagna spelare från nordöstra Skåne.
Flickor 14:
Kristianstadszonen och Hässleholmszonen på Vä IP den 12 maj.
Elin Almroth, DFF Kristianstadstjejerna
Maja Bergh, DFF Kristianstadstjejerna
Anna Knutsson, DFF Kristianstadstjejerna
Alisia Pahlmark, DFF Kristianstadstjejerna
Elin Svensson, Farstorps GoIF
Cajsa Engdahl, FC Hessleholm
Vilma Hansson, FC Hessleholm
Johanna Lundin, FC Hessleholm
Knar Mikael, FC Hessleholm
Ellinor Nielsen, FC Hessleholm
Fanny Nilsson, FC Hessleholm
Erica Ohlsson, FC Hessleholm
Moa Persson, FC Hessleholm
Moa Ströbeck, FC Hessleholm
Lisa Ryrstedt, Fjälkinge IF
Amanda Karlsson, Hjärsås/Värestorps IF
Emilia Danielsson, IFK Osby
Hanna Lilja, IFK Osby
Alma Olsson, IFK Osby
Tove Andersson, Ifö/Bromölla IF
Vilma Persson, Ifö/Bromölla IF
Moa Sedin, Vinslövs IF
Emelie Gustavsson, Vittsjö GIK
Linnea Svantesson, VMA IK
Moa Österberg, VMA IK
Hanna Björk, Wä IF
Alli Claesson, Wä IF
Thea Eriksson, Wä IF
Vanja Van Beelen, Wä IF
Emelie Selfvén, Åhus IF
Johanna Selind, Åhus IF
Nell Sjölin Jönsson, Åhus IF
Pojkar 14:
Kristianstadszonen, Lundazonen och Landskronazonen på Asmundtorps IP den 12 maj.
Från Kristianstadszonen:
Albin Björk, Ifö/Bromölla IF
Andreas Vukancic, Ifö/Bromölla IF
Ernes Mehmeti, Kristianstads FF
Edvin Latifovic, Nosaby IF
Johannes Lorenz Stjernqvist, Nosaby IF
Max Nilsson, Nosaby IF
Erolind Shabani, Nosaby IF
Simon Berg, Rinkaby GoIF
Alban Sumaj, Rinkaby GoIF
Lukas Johnsson, Viby IF
Nazmi Halili, Wä IF
Oliver Pettersson, Wä IF
Jacob Samuelsson, Wä IF
Edvin Iversen, Åhus HBK
Carl Rosdahl, Åhus HBK
Oliver Bogren, Åsums BK
Helsingborgszonen, Hässleholmszonen och Ängelholmszonen på Ängelholmps IP den 12 maj:
Från Hässleholmszonen:
Hampus Roslund, Broby IF
Hussein Abbood, Farstorps GoIF
Amen Chehade, Hässleholms IF
Mustafa Hameed, Hässleholms IF
Sonny Andersson, IFK Hässleholm
Villiam Christiansson, IFK Hässleholm
Theo Ekström, IFK Hässleholm
Pontus Ernstsson, IFK Hässleholm
Edvin Nilsson, IFK Hässleholm
Isak Olofsson, IFK Hässleholm
Fabian Rönningdal, IFK Hässleholm
Jonathan Vågemyr, IFK Hässleholm
Benjamin Birgersson, IFK Knislinge
Anton Nilsson, IFK Knislinge
Adam Idström, IFK Osby
Erik Åberg, Vittsjö GIK