Försäsong #4
Försäsong, FotbollsbloggenFotbollsbloggen kommer i sedvanlig stil att presentera försäsongens matcher.
Jag behöver er hjälp – så skicka gärna in era försäsongsmatcher (träningsmatcher och diverse cupmatcher) för 2018 via mejlen patrik.persson@kristianstadsbladet.se eller twitter@kbpersson.
***
IFK Hässleholm
10 februari: Bromölla–IFK Hässleholm (14.00).
17 februari: Ängelholm–IFK Hässleholm (13.00).
23 februari: IFK Hässleholm–Nosaby (19.00).
10 mars: IFK Hässleholm–Eskilsminne (13.00).
24 mars: Halmia–IFK Hässleholm (12.00).
30 mars: IFK Hässleholm–Hittarp (12.00).
Vittskövle IF
24 februari: Vittskövle–Linderöd (13.00, Furehov).
4 mars: Vittskövle–Åsum (11.00, Furehov).
11 mars: Vittskövle–Hanaskog (15.00).
17 mars: Vittskövle–Vanneberga IF (13.00, Möllekullen/Blekevallen).
24 mars: Vittskövle–Fjälkinge (13.00, Möllekullen/Maxilandia).
30 mars: Vittskövle–VMA (13.00, Möllekullen).
Yngsjö IF
24 februari: Winnö–Yngsjö (15.00, Fjälkinge).
3 mars: Ovesholm–Yngsjö (17.00, Furehov).
10 mars: Åhus HBK–Yngsjö (13.00, Furehov).
17 mars: Åhus IF–Yngsjö (11.00, Furehov).
Linderöds IF
17 februari: Fjälkinge–Linderöd (13.00).
24 februari: Vittskövle–Linderöd (13.00, Furehov).
3 mars: Linderöd–Hästveda, DM (11.00, Bjärnum).
10 mars: Viby–Linderöd, DM (15.00, Fjälkinge).
16 mars: Snogeröd–Linderöd, DM (19.00, Höör).
30 mars: Tollarp–Linderöd (12.00, Degeberga stugby).
Venestads IF
3 mars: Svensköp–Venestad (12.00, Hörby).
17 mars: Önnestad–Venestad (12.00, Önnestad).
24 mars: Venestad–Rinkaby (12.00, Önnestad).
2 april: Kiaby–Venestad (18.30, Gualöv).
Ballingslövs GoIF
3 februari: Glimåkra–Ballingslöv (12.00).
10 februari: Bjärnum–Ballingslöv (15.00).
17 februari: Ballingslöv–Nävlinge (11.00, Österås).
4 mars: Ballingslöv–Höör, DM (14.00).
11 mars: Perstorp Bälinge–Ballingslöv, DM (14.00).
18 mars: Ballingslöv–Everöd, DM (14.00).
Hörja IF
24 februari: Norra Rörum–Hörja (14.00, Höör).
3 mars: Mala–Hörja (11.00, Österås).
11 mars: Tjörnarp–Hörja (14.00, Höör).
17 mars: Örkelljunga–Hörja (13.30).
24 mars: Hörja–Sösdala (15.00, Mala).
30 mars: Hörja–Finja (15.00, Mala).
Östra Sönnarslövs IF
11 februari: Viby–Östra Sönnarslöv (18.15, Kristianstads IP).
4 mars: Östra Sönnarslöv–Skånekurd, DM (14.00).
10 mars: Skabersjö–Östra Sönnarslöv, DM (14.00).
18 mars: Östra Sönnarslöv–Torna Hällestad, DM (14.00).
Önnestads BI Dam
4 mars: Önnestad–Wä (17.00, Fjälkinge).
11 mars: Önnestad–Vittskövle (17.00, Fjälkinge).
18 mars: Önnestad–Gärds Köpinge (17.00, Fjälkinge).
25 mars: Önnestad–Röstånga (16.00, Önnevallen).
Vittskövle IF Dam
18 februari: Vittskövle–Viby (17.00, Fjälkinge).
25 februari: Vittskövle–Farstorp (17.00, Fjälkinge).
11 mars: Vittskövle–Önnestad (17.00, Fjälkinge).
18 mars: Vittskövle–Hjärsås/Värestorp (11.00, Fjälkinge).
25 mars: Vittskövle–Ovesholm (17.00).
2 april: Vittskövle–Edenryd (17.00, Fjälkinge).