Dags för avspark
Alliansen, FotbollsbloggenI kväll är det äntligen dags igen och Alliansen följer ni så klart bäst på Fotbollsbloggen.
Det blir bland annat snabba resultatuppdateringar och här finns även aktuella tids- och matchchemat för hela turneringen.
Nedan kommer hela spelschemat fram till och med den 27 december och på följande länkar hittar ni:
Herrturneringen.
Damturneringen.
Alliansens samtliga matcher 15 december-27 december
15 december
18.30 Ifö/Bromölla IF-Bladets All Star Team (uppvisning)
18.55 Knislinge–Näsby IF (Damsenior)
19.20 Tosteberga/Nymölla IF 2-Kiaby IF 1 (Herrsenior)
19.45 Sölvesborg United 1-Näsby IF 1 (HS)
20.10 Edenryds IF–Kristianstads DFF 2 (DS)
20.35 Åsums BK 2-Österslövs IS (HS)
21.00 Broby IF 2-Hässleholms IF (HS)
21.25 Åhus IF–Ifö/Bromölla IF 2 (DS)
16 december
18.55 Linderöds IF 1-Sölve BK 1 (HS)
19.20 VMA IK-Jämshögs IF 2 (HS)
19.45 Glimåkra IF–Önnestads BoIF 2 (DS)
20.10 Vinslövs IF 2-Ifö/Bromölla IF 3 (HS)
20.35 Edenryds IF-Kristianstad BoIS 2 (HS)
21.00 Kristianstads DFF 1–Näsums IF (DS)
21.25 Vittskövle IF 1-Tollarps IF 1 (HS)
17 december
18.30 Fjälkinge IF 2-Näsums IF 2 (HS)
18.55 Tollarp–Åsum (DS)
19.20 Vanneberga IF 2-Glimåkra IF 2 (HS)
19.45 Sösdala IF-Önnestads BoIF 2 (HS)
20.10 Fjälkinge–Wä (DS)
20.35 Everöds IF 2-Åhus HBK 1 (HS)
21.00 Nosaby IF 2-Åsums BK 4 (HS)
21.25 Åhus IF–Önnestad 1 (DS)
18 december
10.00 Hanaskogs IS 2-Venestads IF 1 (HS)
10.25 Winnö IF 2-Fjälkestads IF (HS)
10.50 Ovesholm 1–Union 2 (DS)
11.15 Yngsjö IF 3-Kristianstads FF 1 (HS)
11.40 Ifö/Bromölla IF 2-Åhus IF 2 (HS)
12.05 Kristianstads DFF 1–Fjälkinge (DS)
12.30 Everöds IF 1-Hanaskogs IS 1 (HS)
12.55 Viby IF 2-Jämshögs IF 1 (HS)
13.20 Union 2–Knislinge (DS)
13.45 Sölvesborg United 2-Tollarps IF 2 (HS)
14.10 Fjälkinge IF 1-Nosaby IF 1 (HS)
14.35 Önnestad 2–Bromölla 1 (DS)
15.00 Glimåkra IF 1-Linderöds IF 2 (HS)
15.25 Degeberga GoIF 1-Näsby IF 2 (HS)
19 december
10.00 Sibbhults IF-Vinslövs IF 1 (HS)
10.25 Skepparslövs IF 2-Hanö IF (HS)
10.50 Bromölla 1–Union 1 (DS)
11.15 Ovesholms IF-IFK Knislinge 2 (HS)
11.40 Broby IF 1-Venestads IF 2 (HS)
12.05 Bromölla 2–Önnestad 1 (DS)
12.30 Vittskövle IF 2-Broby IF 3 (HS)
12.55 Kiaby IF 2-Gärds Köpinge IF 2 (HS)
13.20 Tollarp–Kristianstads DFF 2 (DS)
13.35 Degeberga GoIF 2-IFK Knislinge 1 (HS)
14.10 Ifö/Bromölla IF 1-Viby IF 1 (HS)
20 december
18.30 Åhus IF 1-Wä IF 1 (HS)
18.55 Brösarps IF-Gärds Köpinge IF 1 (HS)
19.20 Ovesholm 1–Knislinge (DS)
19.45 Hörvikens IF-Kristianstads FF 2 (HS)
20.10 Yngsjö IF 2-Skepparslövs IF 1 (HS)
20.35 Glimåkra–Bromölla 1 (DS)
21.00 Hässleholm Freeflow-Hjärsås/Värestorps IF (HS)
21.25 Winnö IF 1-Nävlinge IF (HS)
21 december
18.30 Mjällby AIF 2-Segrare match 1 (HS)
18.55 Segrare match 2-Segrare match 3 (HS)
19.20 Ovesholm 1–Näsby (DS)
19.45 Segrare match 4-Segrare match 5 (HS)
20.10 Segrare match 6-Segrare match 7 (HS)
21.00 Segrare match 8-Segrare match 9 (HS)
21.25 Segrare match 10-Segrare match 11 (HS)
22 december
Pojkar 16
08.00 Åsum-Önnestad
08.17 KFF 2-Broby
08.34 KFF 3-Mjällby
08.51 Nosaby-VMA
09.08 Bromölla 1-Hanaskog
09.25 Hjärsås/Värestorp-Tollarp
09.42 KFF 1-Åsum
09.59 Vinslöv-KFF 2
10.16 Bromölla 2-KFF 3
10.33 Önnestad-Nosaby
10.50 Broby-Bromölla 1
11.07 Mjällby-Hjärsås/Värestorp
11.24 VMA-KFF 1
11.41 Hanaskog-Vinslöv
11.58 Tollarp-Bromölla 2
12.15 Åsum-Nosaby
12.32 KFF 2-Bromölla 1
12.49 KFF 3-Hjärsås/Värestorp
13.06 Önnestad-VMA
13.23 Broby-Hanaskog
13.40 Mjällby-Tollarp
13.57 Nosaby-KFF 1
14.14 Bromölla 1-Vinslöv
14.31 Hjärsås/Värestorp-Bromölla 2
14.48 Åsum-VMA
15.05 KFF 2-Hanaskog
15.39 KFF 1-Önnestad
15.22 KFF 3-Tollarp
15.56 Vinslöv-Broby
16.13 Bromölla 3-Mjällby
16.35 (kvartsfinal 1)
16.52 (kvartsfinal 2)
17.09 (kvartsfinal 3)
17.26 (kvartsfinal 4)
17.45 (semifinal 1)
18.05 (semifinal 2)
26 december
10.00 Segrare match 12-Segrare match 13 (HS)
10.25 Glimåkra–Union 1 (DS)
10.50 Segrare match 14-Segrare match 15 (HS)
11.15 Nosaby IF 3-Näsums IF 1 (HS)
12.05 Tosteberga/Nymölla IF 1-Wä IF 2 (HS)
12.30 Önnestads BoIF 1-Åsums BK 1 (HS)
12.55 Önnestad 2–Union 1 (DS)
13.20 Vanneberga IF 1-Huaröds IF (HS)
13.45 Åhus HBK 2-Mjällby AIF 1 (HS)
14.10 Kristianstads DFF 1–Wä (DS)
14.35 Åsums BK 3-Önnestads BoIF 3 (HS)
27 december
18.30 Tollarp–Edenryd (DS)
18.55 Kristianstad BoIS 1-Östanå Bruks IF (HS)
19.20 Yngsjö IF 1-Sölve BK 2 (HS)
19.45 IK Kamp-Segrare match 16 (HS)
20.10 Åsum–Kristianstads DFF 2 (DS)
20.35 Segrare match 17-Segrare match 18 (HS)
21.00 Segrare match 19-Segrare match 20 (HS)
21.25 Segrare match 21-Segrare match 22 (HS)