Silly season fortsätter att rulla på och frimånaden är inne på dag 13.
De som klassas som amatörer kan under tiden 15 november–15 december gå fritt till en annan förening.
Det rör på sig även i den professionella världen och även de övergångarna, och diverse förlängningar, kommer att redovisas här med jämna mellanrum.
Tipsa gärna om övergångar: Maila patrik.persson@kristianstadsbladet.se, skicka via twitter @kbpersson eller tipsa på Facebook – KB-Persson Fotbollsbloggen om ni har hört eller vet något som sker i kulisserna.
***
Kristianstads DFF bekräftar ytterligare två förlängningar. Det är Amanda Edgren och Tilda Persson som signerat nya ettårskontrakt med klubben.
***
William Heiman, Samuel Jonsson, Vilgot Nordenhielm och Gustav Lindroth är alla klara för en fortsättning i Sölvesborgs GIF.
***
Axel Andersson, som var Ifö Bromölla IF:s bäste målskytt med fyra mål, lämnar Strandängen efter bara en säsong och återvänder till Mörrums GoIS FK i Blekingefyran.
***
Ozzie Bertilsson återvänder till Sibbhults IF efter två säsonger i Östanå Bruks IF.
***
Johannes Ljungbäck är nästa spelare som tar klivet från Mala till Farstorp. Ljungbäck är mest känd som målvakt med division 2-rutin från Hässleholm IF, men har även huserat som forward i Mala.
***
Målvakten Kristoffer Blom återvänder till IFK Osby och kommer närmast från en sejour i Mala.
***
Abdlebasit Mahmoud lämnar Linderöds IF och uppges vara klar för Huaröds IF där han återförenas med sin bror Malik Mahmoud.
***
Robin Magnusson lämnar IK Kamp och blir tränare i Gränums IF, han får sällskap av Khaled Ahmad till Blekingeklubben.
***
19.47 presenterade Strömsborgs IF, helt enligt tidsplanen, sitt femte nyförvärv. Jimmy Sandberg blir den fjärde spelaren som tar steget från Osby FF.
***
Nystartade Hässleholmsklubben Trepca FCH har 16 namn klara inför debutsäsongen. Förutom de sedan tidigare klara Besnik Vilanca, Ekrem Dibrani, Ilir Shala och Armend Xhaferi, alla från FC Örkelljunga, fylls listan nu på med Liridon Rexhepi (Örkelljunga), Veton Ahmeti (Örkelljunga), Bejtula Preshtreshi (Örkelljunga), Omar Chehade (Örkelljunga), Fatri Rexhepi (Örkelljunga), Ahmet Shala (Osby FF), Besart Vilanca (Vankiva), Peter Gatica (Vankiva), Flamur Rexhepi (Vankiva), Adhurim Binaku (Venestad), Burhan Idrizi (comeback, tidigare i Mala) och Bajram Peci (comeback, tidigare i Mala). Filip Klarinsson och Muhamed Resulovic, båda från Örkelljunga, har tidigare också kopplats ihop med Trepca men uppges vara mer osäkra kort nu.
***
Desirée Tiittanen förlänger med Ifö Bromölla över 2021.
***
Klara Nilsson återvänder till IFK Osby efter en sejour i Sibbhults IF.
***
Allsvenskan
Mjällby AIF
In:
Rykte in: Viktor Lundberg, Häcken, Andreas Blomqvist, Norrköping.
Ut: Marcus Lantz (tränare).
På väg ut: Moses Ogbu, David Batanero.
Rykte ut: Joel Nilsson, Besard Sabovic.
Tränare:
Kontrakt: Carljohan Eriksson, Pontus Jonsson (utlånad till Karlskrona 2020), Max Watson, Jasin Khayat, Viktor Gustafson, Joel Nilsson, David Löfquist, Besard Sabovic, Hampus Holgersson, Jesper Gustavsson, Mamudo Moro, Taylor Silverholt, Kadir Hodzic, Eric Björkander, Adam Petersson, Jacob Bergström, Noel Törnqvist, Bubacarr Jobe (utlånad till Örgryte under 2020).
Division 2
Kristianstad FC
In: Mladen Blagojevic (tränare), Olympic.
Ut: André Wasik, Vanneberga IF.
På väg ut: Elvis Rama, VMA.
Tränare: Mladen Blagojevic, Olympic (ny).
Kontrakt: Linus Svensson, Kasper Månsson, Rasmus Hedlin, Dino Nargilic.
Nosaby IF
In: Filip Tomas, Bromölla, Philip Persson, Bromölla.
Ut: Ameer Naseer, flyttar till Göteborg, Stefan Liljegren (tränare).
Rykte ut: Leo Qvarnström, Broby.
Tränare: Besnik Llazani.
Kontrakt: Olle Kjellman-Olblad, Kevin Sjöström, Christian Hansen, Filip Tomas, Philip Bengtsson Hörnebrant, Adam Winnberg, Axel Winberg, Philip Persson.
IFK Hässleholm
In: Johan Persson, Öster (tränare).
Ut: Mattias Jönsson, Åkarp, Jonas Jönsson (tränare).
Tränare: Johan Persson (ny från Öster).
Kontrakt:
Hässleholms IF
In:
Ut: Casper Burehed, Lunds BK, Gazmend Xhemajli.
Tränare: Burim Rexhepi.
Kontrakt: Erik Krantz, Oscar Jensen, Emil Szymanski, Anton Branting, Sebastian Carrblad, Alfons Andersson, Oscar Widmark, Jonathan Nilsson, Tim Ströbeck, Albin Andersson, Vilmer Persson Åhstedt, Viktor Ekström, Erjon Rama.
Sölvesborgs GIF
In: Nisse Ekström, Ronneby BK, Gustav Krafft, Mjällby U.
Ut: August Nilsson, Bromölla.
Tränare: Daniel Nilsson.
Kontrakt: Marcus Ekenberg, André Edvinsson, Anton Kjellsson, Nisse Ekström, Gustav Krafft, Linus Almgren, Ville Torstensson, Albin Ekström, James Thongdi, Anton Magnusson, William Heiman, Samuel Jonsson, Vilgot Nordenhielm, Gustav Lindroth.
Ut: August Nilsson, Bromölla.
Division 3
Ifö/Bromölla IF
In: Fredrik Palmgren, Näsum, Anton Edlund, Hörviken, Eric Ek, Wä, August Nilsson, Sölvesborg, Marcus Andersson, Wä, Tomas Andersson, VMA.
Ut: Filip Tomas, Nosaby, André Andersson, Hörviken, Axel Andersson, Mörrum, Philip Persson, Nosaby, Fabian Sandgren, Brösarp.
Tränare: Mikael Bergqvist och Hampus Lundquist (ny).
Kontrakt: Fredrik Palmgren, Anton Edlund, André Stjärnstrand, Jacob Emilsson, Eric Ek, Don Datred, August Nilsson, Marcus Andersson, Tomas Andersson, Kristian Önnervik.
VMA IK
In: Max Aronsson, Kristianstad FC P19, Rasmus Nilsson, Wä, Elliot Blennborn, Broby, Gabriel Ördén, Broby.
På väg in: Elvis Rama, Kristianstad FC.
Ut: Tomas Andersson, Bromölla.
Tränare: Stefan Persson.
Division 4 Östra
Glimåkra IF
In:
Ut: Berat Gjyrevci, Tollarp, Bulut Bahceci, Osby.
Tränare: Patrik Johansson.
Hjärsås/Värestorps IF
In:
Ut: Fati Rexha, Vilan.
På väg ut: Urim Ahmeti (spelande tränare).
Tränare:
Vanneberga IF
In: Viktor Thell, Degeberga, Dennis Knutsson, Åsums BK, Marcus Svensson, Degeberga, André Wasik, Kristianstad FC, Linus Pettersson, senast i Kristianstad FC U.
Ut: Jens Andersson, Vittskövle.
Tränare: Jens Larsson.
Division 5 Nordöstra
Bjärnums GoIF
In:
Ut: Fredrik Thell, Perstorp Bälinge.
Tränare:
Broby IF
In: Emil Rydh (spelande tränare), Knislinge.
Rykte in: Melvin Franzén, Kristianstad FC U, Hampus Roslund, Osby, David Berg, Osby, Benjamin Persson, Vinslöv, Anton Karström, Östanå, Max Softberg, Vittskövle, Leo Qvarnström, Nosaby.
Ut: Elliot Blennborn, VMA, Gabriel Ördén, VMA, Stefan Hansson (tränare).
Tränare: Emil Rydh (ny).
Edenryds IF
In: Besian Krasniqi, Högadal.
Ut:
Tränare: Linus Nilsson.
Farstorps GoIF
In: Stefan Larsen, Mala, Wille Christiansson, Mala, Wilhelm Olsson, Mala, Simon Omari, Vittsjö, Johannes Ljungbäck, Mala.
Ut: Anton Wicander, Perstorp Bälinge.
Tränare:
Hanaskogs IS
In: Egon Ipsen, Mala.
Ut: Victor Vågemyr, Knislinge, Jonathan Vågemyr, Knislinge.
Tränare: Peter Lindquist.
Hästveda IF
In:
Ut:
Tränare:
IFK Osby
In: Bulut Bahceci, Glimåkra, Kristoffer Blom, Mala.
Ut:
Rykte ut: Hampus Roslund, Broby, David Berg, Broby.
Tränare: Niclas Lindeqvist.
Nävlinge IF
In: Valdemar Sävström Bertdahl, Vinslövs IF J, Fabian Andersson, Hässleholms IF J, Melwin Leidhagen, tidigare Vinslövs IF.
Ut:
Tränare: Johan Hansson.
Sibbhults IF
In: Andreas Nilsson, IF Centern, Adam Berg, från egna leden, Ozzie Bertilsson, Östanå.
Ut: Ola Lundström, slutar, Daniel Aronsson.
Tränare: Robert Lindecrantz.
Tosteberga/Nymölla IF
In: Casper Jarl, Sölvesborgs GIF, Anton Lindgren, Sölvesborgs GIF.
Ut:
Tränare: Jesper Olsson och Måns Andersson.
Winnö IF
In:
Ut: Daniél Nilsson, Önnestad.
Tränare: Michael Engleson.
Wä IF
In: Enis Bajrami, Tollarp, Adam Lewin Käll, Vittskövle, Claes Magnusson (tränare).
Ut: Eric Ek, Bromölla, Marcus Andersson, Bromölla, Rasmus Nilsson, VMA, Oliver Pettersson, Fjälkinge, Nils Werner, Fjälkinge, Johannes Stjernberg, Gärds Köpinge, Jens Pettersson (tränare), Wä Dam.
Tränare: Claes Magnusson (ny).
Division 5 Östra
Yngsjö IF
In: Kristian Ekstrand, Brösarp, Simon Bernebring, Åsum, Anton Edvardsson, Åsum.
Ut: Jimmy Olsson, slutar, Andreas Lewitz, Önnestad.
Tränare: Stefan Reimer, Fredrik Lindeberg, Kristian Ekstrand (ny).
Åhus HBK
In:
Ut:
Tränare: Håkan Olsson.
Åhus IF
In:
Ut:
Tränare: Andreas Svensson.
Division 6 Norra A
Ballingslövs GoIF
In:
Ut:
Tränare: Jonas Osberg.
Bjärlövs IF
In:
Ut: Basel Jafleh, Vilan, Mattias Berggren (tränare), Per Hellgren (tränare).
Tränare:
IFK Knislinge
In: Victor Vågemyr, Hanaskog, Jonathan Vågemyr, Hanaskog, Carl Sturesson, från egna leden, Oliver Jarl, från egna leden, Jonathan Stedt, från egna leden, Melker Ahlgren, från egna leden, Hugo Zhang, från egna leden, Isac Persson, från egna leden.
Ut: Emil Rydh (spelande tränare), Broby.
Tränare: Jonas Modig och Anton Nordfeldt (nya).
IK Kamp
In: Dennis Johnsson, Mörrum, Adam Kallenberg, comeback.
Ut: Robin Magnusson, Gränum, Khaled Ahmad, Gränum.
Tränare: Dennis Barlow (ny).
Jägersborgs IF/Verums GoIF
In:
Ut:
Tränare: Hampus Dahl.
Lönsboda GoIF
In: Erik Jönsson, Östanå Bruk.
Ut:
Tränare:
Näsums IF
In:
Ut: Fredrik Palmgren, Bromölla.
Tränare: Jesper Karlsson.
Osby FF
In:
Ut: Dennis Marthell, Strömsborg, Svante Johansson, Strömsborg, Måns Svensson, Strömsborg, Jimmy Sandberg, Strömsborg, Ahmet Shala, Trepca.
Tränare:
Strömsborg IF
In: Dennis Marthell, Osby FF, Philip Eriksson, Östanå, Svante Johansson, Osby FF, Måns Svensson, Osby FF, Jimmy Sandberg, Osby FF.
Ut:
Tränare:
Treby IF
In:
Ut:
Tränare:
Wisseltofta IF
In:
Ut:
Tränare: Morgan Nilsson.
Division 6 Norra B
Finja IF
In:
Ut:
Tränare:
Hörja IF/Röke IF
In:
Ut:
Tränare:
Mala IF
In:
Ut: Stefan Larsen, Farstorp, Wille Christiansson, Farstorp, Wilhelm Olsson, Farstorp, Rikard Reimers, Perstorp Bälinge, Kevin Nilsson, Perstorp Bälinge, Egon Ipsen, Hanaskog, Liridon Ahmeti, assisterande tränare Hässleholms IF, Johannes Ljungbäck, Farstorp, Kristoffer Blom, Osby.
Tränare: Haris Crnalic.
Sösdala IF
In:
Ut:
Tränare:
Trepca FCH (nystartat)
In: Besnik Vilanca, Örkelljunga, Ekrem Dibrani, Örkelljunga, Ilir Shala, Örkelljunga, Armend Xhaferi, Örkelljunga, Liridon Rexhepi, Örkelljunga, Veton Ahmeti, Örkelljunga, Bejtula Preshtreshi, Örkelljunga, Omar Chehade, Örkelljunga, Fatri Rexhepi, Örkelljunga, Ahmet Shala, Osby FF, Besart Vilanca, Vankiva, Peter Gatica, Vankiva, Flamur Rexhepi, Vankiva, Adhurim Binaku, Venestad, Burhan Idrizi, comeback, tidigare i Mala, Bajram Peci, comeback, tidigare i Mala.
På väg in: Filip Klarinsson, Örkelljunga.
Tränare: Besnik Vilanca (ny).
Tyringe IF
In: Andreas Jeppsson.
Ut:
Tränare:
Vankiva IF
In:
Ut: Besart Vilanca, Trepca, Peter Gatica, Trepca, Flamur Rexhepi, Trepca.
Tränare:
Vinslövs IF
In:
Ut:
Rykte ut: Benjamin Persson, Broby.
Tränare:
Vittsjö GIK
In:
Ut: Simon Omari, Farstorp.
Tränare:
Division 6 Nordöstra A
Balsby SK
In: Calle Persson, Tollarp.
Ut:
Tränare:
Fjälkinge IF
In: Oliver Pettersson, Wä, Nils Werner, Wä, Max Alm, Åsum.
Ut: Robin Mustafa, Huaröd.
Tränare: Armin Feratovic och Admir Sitarevic (nya).
Gualövs GoIF
In: Atdhe Metaj, Vilan, Joel Isendahl, comeback, Joel Jalkling, Nävlinge, Peter Eriksson, comeback.
Ut: Ernes Mehmeti, Vilan, Auron Kelmendi, Vilan, Guram Broy, Albisijan Hasi, Vilan.
Tränare: Atdhe Metaj (ny).
Kiaby IF
In: Mattias Dawood, Näsby, Tobias Rydén, senast i Bjärlöv.
Ut:
Tränare: Peter Lindgren.
Näsby IF
In:
Ut: Jakub Mesanovic, Vilan, Ali Al-Hammadi, Huaröd, Mattias Dawood, Kiaby, Fisnik Zeka (tränare).
Tränare: Modou Colley (ny).
Rinkaby GoIF
In: Mikael Ekdahl (tränare), Hjärsås/Värestorp.
Ut: Elias Lindskov, Everöd, Hannes Nilsson, Everöd, Peter Nilsson (tränare), Håkan Wik (tränare).
Tränare: Mikael Ekdahl (ny).
Skepparslövs IF
In:
Ut: Adrian Karimani, Gärds Köpinge.
Tränare:
Vanneberga FF
In: Sebastian Karlsson, Degeberga.
Ut: Linus Thullgren (tränare), Niklas Barsegård, slutar.
Tränare: Sebastian Karlsson (ny).
Viby IF
In: Jesper Hjelm, Kiviks AIF, Adam Nilsson, Söderåkra AIK, Arben Islami, Gärds Köpinge IF, Gustav Hall, senast i IFK Knislinge.
Ut:
Tränare: Peter Harrison.
Vilan BoIS
In: Jakub Mesanovic, Näsby, Fati Rexha, Hjärsås/Värestorp, Ernes Mehmeti, Gualöv, Auron Kelmendi, Gualöv, Basel Jafleh, Bjärlöv, Visa Maliqi, Åsum, Albisijan Hasi, Gualöv.
Ut: Johan Tinné (tränare), Atdhe Metaj, Gualöv.
Tränare: Milot Kryeziu (ny).
Önnestads BoIF
In: Daniél Nilsson, Winnö, Niklas Olsson, Tollarp, Linus Nilsson, Winnö, Olof Tillberg Johansson, Winnö, Emil Wendel, Winnö, Andreas Lewitz, Yngsjö.
Ut: Martin Persson, slutar.
Tränare: Daniél Nilsson (ny).
Division 6 Nordöstra B
Degeberga GoIF
In:
Ut: Sebastian Karlsson, Vanneberga FF, Viktor Thell, Vanneberga IF, Marcus Svensson, Vanneberga IF.
Tränare:
Everöds IF
In: Elias Lindskov, Rinkaby, Hannes Nilsson, Rinkaby.
Ut:
Tränare: Sten-Inge Johansson.
Gärds Köpinge IF
In: Adrian Karimani, Skepparslöv, Johannes Stjernberg, Wä, Mohamad Alcheghri, Huaröd, Krenar Ejupi, comeback.
Ut: Arben Islami, Viby, André Bartosch (tränare).
Tränare: Fatos Gashi (ny).
Huaröds IF
In: Ali Al-Hammadi, Näsby IF, Robin Mustafa, Fjälkinge IF, Filip Dzeba, Nosaby IF U, Abdlebasit Mahmoud, Linderöd.
Ut: Martin Basti (spelande tränare), Christian Andersson, Linderöd, Mohamad Alcheghri, Gärds Köpinge.
Tränare: Amir Sadiq (ny).
Linderöds IF
In: Oskar Fondell, AC Kvarnby, Benny Wanstadius, comeback, Christian Andersson, Huaröds IF, Carl Svensson, Tollarps IF, Oskar Svensson, Tollarps IF.
Ut: Abdlebasit Mahmoud, Huaröd.
Tränare: Mattias Strandkvist.
Ovesholms IF
In:
Ut:
Tränare: Tommy Börjesson.
Tollarps IF
In: Berat Gjyrevci, Glimåkra.
Ut: Enis Bajrami, Wä, Niklas Olsson, Önnestad, Calle Persson, Balsby, Calle Svensson, Linderöd, Oscar Svensson, Linderöd.
På väg ut: Ufuk Tahtali, slutar.
Tränare: Shpetim Husaj.
Venestads IF
In:
Ut: Adhurim Binaku, Trepca.
Tränare:
Vittskövle IF
In: Jens Andersson, Vanneberga, Stefan Hjelm (tränare).
Ut: Adam Lewin Käll, Wä.
Rykte ut: Max Softberg, Broby.
Tränare: Stefan Hjelm (ny).
Åsums BK
In:
Ut: Dennis Knutsson, Vanneberga IF, Simon Bernebring, Yngsjö, Anton Edvardsson, Yngsjö, Visar Maliqi, Vilan BoIS, Max Alm, Fjälkinge.
Tränare:
***
Damallsvenskan
Kristianstads DFF
In:
Ut: Hailie Mace, North Carolina Courage (lån), Lauren Barnes, OL Reign (lån), Franziska Jaser, klubb okänd.
Tränare: Elisabet Gunnarsdottir.
Kontrakt: Brett Maron, Eveliina Summanen, Kajsa Törnkvist, Josefin Harrysson, Mathilde Janzen, Therese Åsland, Jutta Rantala, Amanda Edgren, Tilda Persson.
Vittsjö GIK
In: Hannah Sjödahl, Röke.
Ut: Johanna Andersson, gravid, Stefan Ekstrand (tränare).
Tränare:
Kontrakt: Lisa Klinga, Mie Leth Jans, Tove Almqvist, Nellie Persson, Ebba Wieder, Clara Markstedt, Clara Markstedt, Sandra Adolfsson, Sabrina D’Angelo.
Division 1
Ifö/Bromölla IF
In: Elsa Wrångemyr, IFK Karlshamn, Emilia Nyberg, Röke IF, Clara Ahlqvist, Ronneby, Hedda Lindqvist Mannsåker, Ronneby, Ester Zientara, Åhus IF.
Ut:
Tränare: Pierre Persson.
Kontrakt: Matilda Agardius, Elin Vaughan, Lova Hansson, Ebba Järvensivu, Ellinor Persson, Maja Järvensivu, Olivia Johansson, Kajsa Andersson, Wilma Karlsson, Jindra van Reeden, Elsa Wrångemyr, Emilia Nyberg, Clara Ahlqvist, Hedda Lindqvist Mannsåker, Ester Zientara, Frida Welinder, Desirée Tiittanen.
Division 2
Åhus IF
In: Rikard Svensson (tränare), Osby.
Ut: Sofie Andersson, slutar, Ester Zientara, Bromölla, Fredrik Olsson (tränare), Osby.
Tränare: Rikard Svensson (ny).
Kontrakt: Matilda Andersson, Maja Elmvik, Bea Thornberg, Alice Lingstedt, Saga Alvesson, Ida Carlsson, Nellie Ek-Håkansson.
Röke IF
In:
Ut: Emilia Nyberg, Bromölla, Hannah Sjödahl, Vittsjö.
Tränare: Nawid Rahmanzai (ny).
IFK Osby
In: Isabella Skagerholm, Kristianstads DFF, Klara Nilsson, Sibbhult, Fredrik Olsson (tränare), Åhus IF.
Ut: Amanda Nilsson, Sibbhult, Rikard Svensson (tränare), Åhus IF, Jessica Jönsson (tränare).
Tränare: Fredrik Olsson (ny).
Näsums IF
In:
Ut: Lisa Palmkvist, slutar, Emma Persson, slutar, Julia Ivarsson, Vanneberga/Kiaby.
Tränare: Cornelia Hägg.
Broby IF
In: Linnea Bjerre, comeback, Ellen Karlsson, Östanå, Agnes Nilsson, Lönsboda.
Ut:
Tränare: Michael Renholdt Jonsson.
Division 3 Nordöstra
Farstorps GoIF
In:
Ut:
Tränare:
Gärds Köpinge IF
In:
Ut:
Tränare:
Hanaskogs IS
In:
Ut:
Tränare:
Hjärsås/Värestorps IF
In:
Ut:
Tränare:
Sibbhults IF
In: Lina Schuller, Östanå Bruk, Ellen Kristensson, Östanå Bruk, Amanda Nilsson, Osby, Annie Streling, Östanå Bruk.
Ut: Klara Nilsson, Osby.
Tränare: Håkan Arvidsson.
Sösdala IF
In:
Ut:
Tränare:
Vinslövs IF
In:
Ut:
Tränare:
Vittskövle IF
In:
Ut:
Tränare:
Wä IF
In: Jens Pettersson (tränare), Wä herrar.
Ut: Emma Rosenqvist, Ovesholm, Moa Pettersson (tränare).
Tränare: Jens Pettersson (ny).
Önnestad BoIF
In:
Ut:
Tränare:
Division 4 Nordöstra
Bjärnums GoIF/Hästveda IF
In:
Ut:
Tränare:
Edenryds IF
In:
Ut:
Tränare:
Finja IF
In:
Ut:
Tränare:
Hörja IF
In:
Ut:
Tränare:
Linderöds IF (nystartat)
In:
Ut:
Tränare:
Lönsboda GoIF
In:
Ut: Agnes Nilsson, Broby.
Tränare:
Ovesholms IF (nystartat)
In: Felicia Nilsson, comeback, Anna Stoops, comeback, Cornelia Kronbäck, comeback, Johanna Quvang, comeback, Josefin Oscarsson, comeback, Jennie Johansson, comeback, Therese Svensson, comeback, Desirée Andersson, tidigare flicklag i Ovesholm, Ida Malmström, comeback, tidigare i Hjärsås/Värestorp, Elin Nilsson, comeback, Frida Richter, comeback, Maja Malmqvist, comeback, Tina Bengtsson, comeback, Therese Flodqvist, comeback, Emma Rosenqvist, Wä.
Tränare: Albin Renud.
Tyringe IF
In:
Ut:
Tränare:
Vanneberga IF/Kiaby IF
In: Julia Ivarsson, Näsum.
Ut:
Tränare: Fredrik Andersson.
Winnö IF (nystartat)
In:
Ut:
Tränare:
Wisseltofta IF
In:
Ut:
Tränare: